Hafix - hliníkový systém z Přerova pro odvětrávané fasády

14.5.2013

TISKOVÁ ZPRÁVA


Hafix - hliníkový systém z Přerova pro odvětrávané fasády


Provětrávané fasády už nejsou jen doménou velkých staveb, ale získávají si oblibu i mezi majiteli rodinných domů. Přerovská divize Hafix z rodiny Visimpex vyvinula pro odvětrávané fasády fasádní rošt, který zrychluje montáž, řeší roztažnost materiálu a zajišťuje prakticky neomezenou životnost fasády.


Hliníkový montážní systém Hafix je vhodný pro takřka všechny druhy fasádních desek cementotřískové, sádrovláknité, vláknocementové a další obklady na bázi dřeva a kovu.

„Při vývoji systému jsme vycházeli ze zkušeností, které jsme získali při projektu WINTECH SOLAR a ze zkušeností naší divize WINTECH, která se zabývá prodejem a vývojem spojovacího materiálu,“ říká Ing. Jan Valter, generální ředitel společnosti. „Složité a drahé systémy není těžké vymyslet, nejtěžší je dělat jednoduché a funkční věci,“ dodává.

Proč odvětrané fasády?


Rozdíl mezi klasickou a odvětranou fasádou je ve využití komínového efektu, který vzniká mezi obvodovou zdí a obkladovým materiálem. V letních měsících tento jev zabraňuje přehřívání obvodových stěn, kdy proudící vzduch ochlazuje zdivo. V zimních měsících zajišťuje vzduchová mezera společně s tepelnou izolací nižší spotřebu energie pro vytápění. Nespornou výhodou odvětraných fasád je také jejich vysoká životnost a snadná údržba, například díky instalaci samočisticích povrchů. Jednotlivé prvky fasády lze jednoduše vyměnit, takže odvětrané fasády se hodí například do oblastí ohrožených sezónními záplavami nebo do oblastí, kde je zvýšené nebezpečí poškození.

Životnost


Samotné obkladové materiály mají zpravidla vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům (cementotřískové desky Cetris, vláknocementové desky Cembrit, HPL lamináty FunderMax a další). Závěsný systém Hafix tvoří hliníkové profily s nerezovými spojovacími prvky, které zajišťují prakticky neomezenou životnost systému. Se systémem Hafix lze jednoduše řešit různé konstrukční detaily budovy (ostění, rohy budovy, nadpraží apod.)
U systému nehrozí poškození fasády vlivem roztažnosti materiálu, jako jsou deformace a praskání obkladových desek. Fasádní desky se uchycují k podkladní konstrukci pomocí speciálních H-úchytů a následně jsou zavěšeny na nosný rošt, který je tvořen speciálním Z-profilem. Systém tak umožňuje volný pohyb fasádních desek při jejich dilataci a nedochází tak k praskání v místech mechanického ukotvení. Systém je kompletně rektifikovatelný a jednoduchý na montáž.

Výhody odvětraných fasád

- snadná a finančně nenáročná instalace fasády bez nutnosti lešení
- jednoduchá výměna jednotlivých prvků fasády
- vysoká životnost a nenáročnost údržby fasády
- komplexní estetické řešení, zvýšení hodnoty budovy
- díky suchému postupu stavby lze fasádu instalovat za každého počasí a ročního období
- možnost vytvoření atypických architektonických prvků
- technická podpora konstrukčního týmu Hafix
- kompletní projektová dokumentace zdarma
- žádné náklady na zpracování odpadů během montáže
- přesná kalkulace
- eliminace stávajících nerovností fasády
Tabulka: Výhody odvětraných fasád se systémem Hafix

O společnosti Visimpex


Visimpex a.s., česká společnost sídlící v Přerově, se specializuje na výrobu, distribuci a prodej spojovacích materiálů již od roku 1995. Visimpex vytváří kvalitní základ každého systému od drobných staveb až po náročné výrobní segmenty. Společnost je rozdělena do několika divizí. Divize Wintech je specialista na distribuci spojovacího materiálu, divize Automotive se zaměřuje na engineering výkresového spojovacího materiálu. Divize KANYA je výhradním distributorem švýcarské značky KANYA. Nejnovější divizí Visimpex je divize Hafix.

O divizi Hafix


Divize Hafix byla založena počátkem roku 2011. Divize měla za úkol vyvinout ve spolupráci se společností CIDEM Hranice a.s., která je největším výrobcem cementotřískových desek Cetris v Evropě, hliníkový fasádní systém pro odvětrané fasády, který by eliminoval praskání obkladového materiálu. Během roku 2011 byl vývoj ukončen a systém je dále rozvíjen týmem konstruktérů a odborníků na fasádní systémy. V roce 2012 společnost VISIMPEX představila nové verze fasádního systému a novinky, které ještě více usnadní jednoduchost montáže celého fasádního systému.

Kontakt pro média:


David Mitrenga
PR klinika
email: mitrenga@prklinika.cz | pohotovost: +420 721 073 593

PDF verze zde

Aktuality

  • Nové kotevní prvky 18.7.2018

    S ohledem na požadavky zákazníků zařazujeme do sortimentu nové fasádní kotvy.

  • Změna obchodního jména 11.12.2017

    Vážení obchodní partneři, na základě rozhodnutí valné hromady společnosti VISIMPEX a.s., IČ 65138708, se sídlem Seifertova 2834/33, Přerov, byla dne 7.12.2017 provedena změna obchodního jména na WT WINTECH a.s.

  • Příklady použití komponent systému Hafix 19.4.2017

    V sekci Příklady použití nově naleznete návrhy možných technických řešení odvětraných fasád se sortimentem značky Hafix.

archiv aktualit pro média
Hledáme nové obchodní partnery

Novinky e-mailem

Výrobce

WT WINTECH a.s.
Seifertova 2834/33
750 02 Přerov
+420 581 808 237
Další produkty pro stavebnictví a strojírenství
Copyright © 2018, WT WINTECH a.s.