Rekonstruovatelná fasáda do záplavových území

21.6.2013

TISKOVÁ ZPRÁVA

Rekonstruovatelná fasáda do záplavových území


Ideálním stavebním řešením pro domy ohrožované povodněmi jsou odvětrané fasády. Potvrzují to zkušenosti z letošních i minulých záplav. V mnohých případech stačí fasádu jednoduše odmontovat, izolaci vysušit nebo vyměnit a poté, co zdivo vyschne, vše vrátit zpátky.


V záplavových oblastech se stavělo, staví a stavět bude. Důležité je, aby stavba byla na velkou vodu připravena. Některé speciálně vytvořené systémy pro odvětrávané fasády umožňují fasádu vystavenou velké vodě snadno a rychle rekonstruovat. Pokud není zaplavení domu extrémní, nemusíme fasádu ani demontovat. Provětrávaná mezera a jí vytvořený komínový efekt totiž zajistí přirozené vysušení izolace přímo na obvodových zdech.


U klasického kontaktního zateplovacího systému, který přišel do styku s vodou, je nejprve třeba provést odbornou sondu a zjistit jeho stav. Často po zásahu velkou vodou nezbývá, než jeho část strhnout a systém nákladně sanovat. Navíc kontaktní systém výrazně brání vysychání domu.


„Odvětrávanou fasádu lze oproti kontaktnímu zateplovacímu systému snadno demontovat a umožnit tím dostatečné vysychání zdiva. Někdy dokonce není třeba fasádu ani demontovat. Provětrávaná mezera se postará o vysušení izolace sama,“ říká Tomáš Pavel Večeřa, ředitel divize Hafix, která se specializuje na hliníkové systémy pro provětrané fasády.


Životnost odvětrávaných fasád je několikanásobně vyšší než u kontaktních systémů, a to i v případě, že domu nehrozí pohroma v podobě zaplavení. Majitelé domů, kteří se potýkají s mírnějším zaplavením do několika centimetrů nad zemí nemusí nutně uvažovat o odvětrané fasádě pro celý dům, ale stačí například instalovat kolem domu odvětraný sokl bez tepelné izolace.


Stavbou domu v záplavové oblasti podstupujete riziko, ale řeka za domem má také své kouzlo a výhody. Odvětraná fasáda může přispět k tomu, aby radost z blízkosti řeky nemusela být vykoupena různými tragickými demolicemi,“ dodává Ing. Jan Valter, generální ředitel společnosti Visimpex.


Na samonosný závěsný systém Hafix z nekorodujícího hliníku lze umístit takřka libovolný fasádní obklad. Fasádní desky jsou omyvatelné a často je stačí očistit pouhým proudem vody. Tepelnou izolaci lze uchytit přímo do závěsného systému Hafix nebo pomocí kotev ke zdivu - žádné lepení. Manipulaci s maximálně jednoduchým patentovaným systémem navíc zvládne trochu šikovný majitel domu.

O společnosti Visimpex

VISIMPEX a.s., česká společnost sídlící v Přerově založená roku 1995, je specialistou na výrobu, distribuci a prodej spojovacích materiálů. VISIMPEX a.s. vytváří kvalitní základ každého systému od drobných staveb až po náročné výrobní segmenty, jakým je například automotive a elektrotechnický průmyslu. Společnost je rozdělena do několika divizí.
Divize WINTECH je specialista na distribuci spojovacího materiálu, divize AUTOMOTIVE FASTENERS se zaměřuje na engineering výkresového spojovacího materiálu. Divize KANYA je výhradním distributorem švýcarské značky KANYA. Nejnovější divizí Visimpex je divize Hafix.

O divizi Hafix

Divize Hafix byla založena počátkem roku 2011. Divize měla za úkol vyvinout ve spolupráci se společností CIDEM Hranice a.s., která je největším výrobcem cementotřískových desek Cetris v Evropě, hliníkový fasádní systém pro odvětrané fasády, který by eliminoval praskání obkladového materiálu. Během roku 2011 byl vývoj ukončen a systém je dále rozvíjen týmem konstruktérů a odborníků na fasádní systémy. V roce 2012 společnost VISIMPEX představila nové verze fasádního systému a novinky, které ještě více usnadní jednoduchost montáže celého fasádního systému.

Kontakt pro média:

David Mitrenga
PR klinika
email: mitrenga@prklinika.cz | pohotovost: +420 721 073 593

PDF verze zde

 

Aktuality

  • Nové kotevní prvky 18.7.2018

    S ohledem na požadavky zákazníků zařazujeme do sortimentu nové fasádní kotvy.

  • Změna obchodního jména 11.12.2017

    Vážení obchodní partneři, na základě rozhodnutí valné hromady společnosti VISIMPEX a.s., IČ 65138708, se sídlem Seifertova 2834/33, Přerov, byla dne 7.12.2017 provedena změna obchodního jména na WT WINTECH a.s.

  • Příklady použití komponent systému Hafix 19.4.2017

    V sekci Příklady použití nově naleznete návrhy možných technických řešení odvětraných fasád se sortimentem značky Hafix.

archiv aktualit pro média
Hledáme nové obchodní partnery

Novinky e-mailem

Výrobce

WT WINTECH a.s.
Seifertova 2834/33
750 02 Přerov
+420 581 808 237
Další produkty pro stavebnictví a strojírenství
Copyright © 2018, WT WINTECH a.s.