Fasádní systém hafix

Hliníkový montážní systém pro montáž zavěšených odvětraných fasád vyvinutý pro použití cementotřískových, sádrovláknitých, vláknocementových a ostatních fasádních desek na bázi dřeva, kovu a keramiky.

Proč odvětraná fasáda?

Provětraná nebo také i odvětraná fasáda, samonosná fasáda, fasáda s nasáváním vzduchu, zvyšuje kvalitu a technické vlastnosti obvodových stěn. Je vhodná jak pro novostavby, tak i pro rekonstrukce. Rozdíl mezi klasickou a odvětranou fasádou je ve využití komínového efektu, který vzniká mezi obvodovou zdí a obkladovým materiálem. V letních měsících tento jev zabraňuje přehřívání obvodových stěn (proudění vzduchu ochlazuje zdivo). V zimních měsících zajišťuje vzduchová mezera společně s tepelnou izolací nižší spotřebu energie pro vytápění.

Konstrukční řešení odvětraných fasád je tvořeno hliníkovým samonosným roštem, který je ukotven do nosných obvodových zdí. Mezi tímto roštem a obkladovým materiálem vzniká vzduchová mezera, která slouží k trvalému odvětrání vlhkosti díky komínovému efektu. K této nosné konstrukci lze také připevnit tepelnou izolaci, podmínkou však je zachování vzduchové mezery 30 - 60 mm, tak aby byla zaručena účinnost tohoto řešení.

Životnost odvětrané fasády

Většina dnešních obkladových materiálů má vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům (cementotřískové desky Cetris, vláknocementové desky Cembrit, HPL lamináty a další). Podkladní konstrukce je tvořena hliníkovými profily a nerezovými spojovacími prvky, kde životnost je prakticky neomezená. Díky konstrukčnímu řešení odvětrané fasády Hafix není problém ani zakřivení budovy a další podobné jevy. Systém je plně rektifikovatelný a vyznačuje se jednoduchou montáží a rychlostí, na kterou nemá počasí prakticky vliv a lze ji montovat celoročně.

Řeší problém roztažnosti materiálu

Odvětrané fasády pomocí systému Hafix je unikátní řešení problému roztažnosti materiálu způsobující případné deformace a praskání obkladových desek. Fasádní desky jsou uchycovány k podkladní konstrukci pomocí speciálních H úchytů. Tyto fasádní desky jsou pak následně zavěšovány na nosný rošt, který je tvořen speciálním Z profilem. Systém tak umožňuje volný pohyb fasádních desek při jejich dilataci a nedochází tak k praskání v místech mechanického ukotvení fasádní desky.

Nízké náklady na montáž

Svou konstrukcí umožňuje velmi snadnou a rychlou montáž, nevyžaduje náročné technologické vybavení a tím je velmi zajímavým řešením z pohledu nákladů na jednotku fasády.

Technická podpora

Naše technické oddělení je Vám k dispozici od záměru využít odvětrané fasády ve Vaše projektu až po případnou realizaci. Rádi Vám pomůžeme s výpočtem potřebných prvků případně s návrhem atypického řešení.

Uchycení fasádních desek

Pro uchycení obkladových fasádních desek byly vyvinuty tři typy úchytů. První typ pro lepení, druhý typ pro přiznané spoje (nýty) a třetí typ pro spoje skryté (mosazným insertem). Celý systém pak počítá s přiznanými spárami mezi jednotlivými obkladovými deskami.

Aktuality

  • Nové kotevní prvky 18.7.2018

    S ohledem na požadavky zákazníků zařazujeme do sortimentu nové fasádní kotvy.

  • Změna obchodního jména 11.12.2017

    Vážení obchodní partneři, na základě rozhodnutí valné hromady společnosti VISIMPEX a.s., IČ 65138708, se sídlem Seifertova 2834/33, Přerov, byla dne 7.12.2017 provedena změna obchodního jména na WT WINTECH a.s.

  • Příklady použití komponent systému Hafix 19.4.2017

    V sekci Příklady použití nově naleznete návrhy možných technických řešení odvětraných fasád se sortimentem značky Hafix.

archiv aktualit pro média
Hledáme nové obchodní partnery

Novinky e-mailem

Výrobce

WT WINTECH a.s.
Seifertova 2834/33
750 02 Přerov
+420 581 808 237
Další produkty pro stavebnictví a strojírenství
Copyright © 2018, WT WINTECH a.s.